Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Nedir ?

Zorunlu trafik sigortası nedir, nasıl yapılır, en uygun nereden alınır ?
Sigorta ihtiyaçlarınız için hemen başvurun…
Hemen 2 Dakika içerisinde kolayca teklif başvurusu yapın !

Trafik Sigortası Teklifi Al Hızlı Trafik Sigortası Teklifi al

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir ? sorusunun cevabı Kara yolunda seyir eden her motorlu taşıt için yaptırılması Devlet tarafından zorunlu tutulan sigorta türüdür. Zorunlu Trafik Sigortanız ne kadar zorunlu olsa dahi sizi ve 3’ncü şahısların zararlarını karşılamak için yapılan bir sigortadır. Trafik Sigortası Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olan ve her yıl limit ve teminatları güncellenen sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortası tanzim edilen araç hasarlarını değil sadece zarar verdiği araçların zararlarını karşılamaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortasını Yaptırmamak

Zorunlu trafik sigorta poliçesi yapılmayan yada süresi geçmiş Araçlar polis denetimlerinde trafiğe çıkması engellenerek bağlama işlemi yapılır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan her araç sahibi Zorunlu trafik sigorta poliçesini yaptırmakla yükümlüdür ve mevcut poliçe sahipleri poliçe günü geçmeden yenileme işlemi yaptırmak zorundadır.

Sigorta Poliçelerini yaptırmayan araçlar trafikten çekilir. Trafik Sigortası olmayan araçlarda ceza ödeme yöntemi ile geçici trafiğe devam işlemi bulunmamaktadır. Araç sigorta bulunmadığı tespiti halinde o anda trafikten men edilerek otoparka çekilir. Aracı geri almak için trafik sigortası yaptırılarak ve otopark ücreti ve aracınızı trafiğe sigortasız olarak çıkardığınız için ilgili cezayı ödeyerek aracınızı geri alabilirsiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Limitleri Nedir ?

Zorunlu trafik sigortasındaki limitleri  herhangi bir trafik kazası durumunda meydana gelecek zararın büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Yaralanmalı yada Can kaybı olan durumlarda Vefat edenin yakınlarına verilecek tazminat tutarı, yaralanma durumlarında hastane masrafları tazminatı farklı tutarlarda limitler içermektedir. Aynı durumda sadece maddi hasar durumunda Araç başına ve Kaza başına olmak sureti ile belirtilen limitlerde farklıdır. Aracınızda kusurlu bir hasar olması durumlarında bir sonraki yenileme döneminde yada aracınızı satış yapsanız dahi bir sonraki aracınızı aldığınızda veya mevcut poliçenizi yenilerken zamlı olarak trafik poliçe ödemenizi yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Trafik Sigortası Fiyatları ile ilgili bilgi almak Online Trafik Sigortası Hesaplamak ve Trafik Sigortası Hesaplama yaparak En uygun trafik sigortası sahibi olmak için hemen başvurun.

Sizde Hemen Zorunlu Trafik Sigortası Teklifi almak istiyorsanız başvuru yapın ve en iyi sigorta poliçesine sahip olun.

Yorum Yap