Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Fiyatları Hesaplama

Zorunlu Trafik Sigortası FiyatlarıĀ Hesaplama

Bilindiği gibi yapılan yasalar ƧerƧevesinde trafik sigortası artık zorunlu hale gelmiştir. Zorunlu trafik sigortası primler doğrultusunda değişiklik gƶstermektedir. O nedenle trafik sigortası iƧin fiyat araştırması yapılırken, son belirlenen primlere dikkat edilmeli ve en gĆ¼ncel fiyatlar araştırılmalıdır.

En ucuz trafik sigortası teklifi almak iƧin aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Trafik Sigortası Teklifi AlĀ Hızlı Trafik Sigortası Teklifi al

2020 Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortasına pek Ƨok değişiklik sonrasında dĆ¼zenli olarak bazı zamlar yapılmaktadır. 2018 yılı iƧin konuşacak olursak otomobiller iƧin 807 TL, kamyonlar iƧin 2.258 TL, taksiler iƧin 2.089 TL, minibĆ¼sler iƧin 1.418 TL ve son olarak otobĆ¼sler iƧin de 5.007 TL azami prim uygulaması bulunmaktadır.Trafik sigortası fiyatları 2020 yılında diğer yıllara gƶre daha Ƨok artmıştır. Bunun en ƶnemli sebebinin ise dƶviz kurları olduğu bilinmektedir.

Trafik sigortasını etkileyen pek Ƨok unsur bulunmaktadır. Bunların başında hasarsızlık indirimi ve hasar artırımı gibi durumlar bulunmaktadır. Bahsettiğimiz bu durumlara gƶre de sigorta şirketlerinin mevcut azami primleri arttırma şansı bulunmaktadır. Sigorta şirketleri dĆ¼zenli bir şekilde azami primler Ć¼zerinden bazı arttırmalar yaparak en gĆ¼ncel halleri ile trafik sigortalarını belirlemektedir.

Trafik Sigortası Teklif PoliƧe işlemleri

Trafik sigortaları, şehirden şehre değişmektedir. Yani genel olarak benzer olsa da şehirler arasında trafik sigortası fiyatları aƧısından farklılıklar olduğunu sƶyleyebiliriz. Şehir haricinde hasar frekansı, trafik sigortasına giriş ve hasarsızlık gibi durumlar da gƶz ƶnĆ¼nde bulundurulmaktadır. Mesela aracında hiƧ hasar bulunmayan ve Ankaraā€™da yaşayan bir araƧ sahibi 538 TL trafik primi ƶderken, yine Ankaraā€™da yaşayan fakat hasar frekansı yĆ¼ksek olan bir araƧ sahibi ise 2.446 TL ƶdeyecektir. Tabii bu ƶrneği otomobil sahipleri iƧin sƶyleyebiliriz. Eğer trafik sigortasını minimum dĆ¼zeyde ƶdemek istiyorsanız, araƧlarınızda hasar olmaması gerekmektedir. Aynı şekilde trafiğe ilk defa Ƨıkacaksanız, yine daha yĆ¼ksek primler ƶdemek zorunda kalabilirsiniz.