Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Fiyatları Hesaplama

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları Hesaplama

Bilindiği gibi yapılan yasalar çerçevesinde trafik sigortası artık zorunlu hale gelmiştir. Zorunlu trafik sigortası primler doğrultusunda değişiklik göstermektedir. O nedenle trafik sigortası için fiyat araştırması yapılırken, son belirlenen primlere dikkat edilmeli ve en güncel fiyatlar araştırılmalıdır.

En ucuz trafik sigortası teklifi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Trafik Sigortası Teklifi Al Hızlı Trafik Sigortası Teklifi al

2020 Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortasına pek çok değişiklik sonrasında düzenli olarak bazı zamlar yapılmaktadır. 2018 yılı için konuşacak olursak otomobiller için 807 TL, kamyonlar için 2.258 TL, taksiler için 2.089 TL, minibüsler için 1.418 TL ve son olarak otobüsler için de 5.007 TL azami prim uygulaması bulunmaktadır.Trafik sigortası fiyatları 2020 yılında diğer yıllara göre daha çok artmıştır. Bunun en önemli sebebinin ise döviz kurları olduğu bilinmektedir.

Trafik sigortasını etkileyen pek çok unsur bulunmaktadır. Bunların başında hasarsızlık indirimi ve hasar artırımı gibi durumlar bulunmaktadır. Bahsettiğimiz bu durumlara göre de sigorta şirketlerinin mevcut azami primleri arttırma şansı bulunmaktadır. Sigorta şirketleri düzenli bir şekilde azami primler üzerinden bazı arttırmalar yaparak en güncel halleri ile trafik sigortalarını belirlemektedir.

Trafik Sigortası Teklif Poliçe işlemleri

Trafik sigortaları, şehirden şehre değişmektedir. Yani genel olarak benzer olsa da şehirler arasında trafik sigortası fiyatları açısından farklılıklar olduğunu söyleyebiliriz. Şehir haricinde hasar frekansı, trafik sigortasına giriş ve hasarsızlık gibi durumlar da göz önünde bulundurulmaktadır. Mesela aracında hiç hasar bulunmayan ve Ankara’da yaşayan bir araç sahibi 538 TL trafik primi öderken, yine Ankara’da yaşayan fakat hasar frekansı yüksek olan bir araç sahibi ise 2.446 TL ödeyecektir. Tabii bu örneği otomobil sahipleri için söyleyebiliriz. Eğer trafik sigortasını minimum düzeyde ödemek istiyorsanız, araçlarınızda hasar olmaması gerekmektedir. Aynı şekilde trafiğe ilk defa çıkacaksanız, yine daha yüksek primler ödemek zorunda kalabilirsiniz.