Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Hesaplama

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Hesaplama

Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir diye merak ediyorsanız, mutlaka detaylarını öğrenip yararlanmalısınız. İsminden de anlayacağınız gibi tamamlayıcı sağlık sigortası, mevcut SGK sigortanızı özel sigortaya tamamlamak için kullanılan oldukça avantajlı bir sigorta türü olarak bilinmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırsanız, Medical Park Hastanelerinde herhangi bir ücret ödemeden muayene olabilirsiniz. Yani mevcut SGK sigortanız ile özel hastanelerde de muayene olmanızı sağlayan mantıklı bir sigorta türü olduğunu söyleyebiliriz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını 55 yaşından küçük olup SGK’sı olan herkes yaptırabilmektedir. Tabii yapılacak olan sigorta için ödenecek aylık ücretler, farklı şekillerde hesaplanmaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğumdan sonra hemen yaptırılabileceği gibi, belli bir süre sonra da yaptırılabilir. Yani herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmamaktadır. Hesaplama yapılırken, önceki ödemeleriniz göz önünde bulundurularak size bir poliçe hazırlanır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası için poliçe hazırlanırken isteklerinizi bildirmeniz gerekmektedir. Yani mesela yatarak mı yoksa ayakta mı istiyorsunuz gibi bazı durumları belirleyerek poliçenizin hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.

Poliçe hazırlanırken ilk olarak sigorta başlangıç tarihindeki yaş esas alınır. Ayrıca sigorta priminin ne şekilde ve hangi vade ya da tutarlar ile ödeneceği de poliçe sırasında açık bir şekilde belirlenmeli ve poliçede detaylı olarak yer almalıdır. Ödemeler kredi kartı haricindeki diğer tüm yöntemlerle kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Poliçe birimi şehirlere göre farklılık göstermektedir. Fiyatlar belirlenirken de İstanbul ve diğer iller olarak farklı şekilde primler kullanılarak tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları belirlenmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları 2018 yılında diğer yıllara göre daha fazla artış gösterse de avantajları göz önüne alındığı zaman mutlaka yapılması gereken bir sigorta türü olduğunu söyleyebiliriz.