Kasko Kaça Ayrılır ? Kasko Türleri Nelerdir ?

Sık Sorulan SorularCategory: Kasko SigortasıKasko Kaça Ayrılır ? Kasko Türleri Nelerdir ?
Burcu asked 1 sene ago

Kasko Sigortasında verilen teminatlar ve limitler farklılık gösteriyor muafiyetli ve muafiyetsiz olarak kaç kasko ürünü mevcut ? Kasko kendi içerisinde kaça ayrılıyor ? Kasko Kaça Ayrılır ? Kasko Türleri Nelerdir ?

1 Answers
esigorta Staff answered 1 sene ago

1 Nisan 2013 Tarihi itibari ile yürürlüğe girmiş olan Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartlarında kasko sigortasında 4 farklı ürün açılımı yapılmıştır.

Kasko

Kasko Sigorta poliçesinde bulunan Ana teminat seçeneklerinin tümü için verilen teminat ürün türüdür.

Tam Kasko

Kasko Sigorta poliçesinde bulunan Ana teminat seçeneklerinin tümünü ve kasko genel şartlarında ek sözleşme ile teminat altına dahil edilebilen bütün risk grupları için verilebilecek olan teminat ürün türüdür.
Teminat Dar Kasko, Kasko ve Genişletilmiş kasko türlerinden hangisine uyum sağlıyor ise poliçede belirtilmesi zorunludur. Kasko Poliçesi satın alım işleminde bu duruma dikkat etmeniz gerekmektedir.

Genişletilmiş Kasko

Kasko Sigorta Poliçesinde bulunan Ana teminat türlerinin bütününü ve Kasko Genel Şartlarındaki ek sözleşme aracılığı ile teminat kapsamı altına alabileceğiniz risklerin seçimli olarak verilebilen kasko türüdür. Sigorta Sektöründe satışa sunulan kasko sigorta tekliflerinin çoğunluğu genişletilmiş kasko sigortası türüne girmektedir.
Kasko Sigortası Hesaplama yapın Karşılaştırmalı olarak Sigorta Şirketlerinin en iyi tekliflerine hemen ulaşın.

Dar Kasko

Kasko Sigorta poliçesinin Ana Teminat türlerinin seçimli olarak verildiği teminat ürün türüdür.