Birleşik Kasko Sigorta Poliçesi Nedir ?

Sık Sorulan SorularCategory: Kasko SigortasıBirleşik Kasko Sigorta Poliçesi Nedir ?
Betül Güngör asked 11 ay ago

Kasko Sigorta Poliçeleri üzerinde yer alan “Birleşik Kasko Sigorta Poliçesi” ne anlama gelmektedir ? “Genişletilmiş Kasko Sigortası” ibaresi ile Birleşik Kasko Sigorta Poliçesi” arasında herhangi bir fark varmıdır ?

1 Answers
esigorta Staff answered 11 ay ago

Birleşik Kasko Sigortası
Birleşik kasko sigortası ile tek bir poliçe içerisinde birden çok teminatı satın alarak risklerinizi en aza indirebilirsiniz. Birleşik Kasko Sigortası terimi yerini artık “Genişletilmiş Kasko Sigortası” na bırakmış durumda.
Birleşik Kasko Sigorta Poliçesi Nedir ?
Birleşik Kasko Sigorta Poliçesi Ana Kasko Teminatlarını içeren ve ek teminatlar ile aracınızı belirlenen risk unsurlarına karşı belirlenen primler karşılığında teminat altına alan güncel kullanım adı Genişletilmiş Kasko Sigorta Poliçesi olan en çok tavsiye ve tercih edilen kasko sigorta türüdür.
Kasko Sigortası Türleri

  1. Tam Kasko Sigortası

          Tam Kasko Sigorta poliçesi aracınızın başına gelebilecek tüm risk unsurlarını kapsayan sigorta poliçesi anlamını taşımaktadır, fiyat olarak yüksek olduğundan dolayı Sigortalı ve Sigorta Şirketleri tarafından tutulmayan bir kasko türüdür.
 
       2.Genişletilmiş Kasko Sigortası
         Genişletilmiş Kasko Sigorta poliçesinde Ana Kasko Teminatları haricinde Sigorta Şirketinin vermiş olduğu teminat ve limitler belirlenen primler karşılığında eklenmektedir, Sigortalıların en çok tercih ettikleri ve Sigorta Şirketleri tarafından en çok satışı yapılan Kasko Sigorta Poliçesidir.
       3. Dar Kasko
           Dar Kasko Sigorta Poliçesi Ana Teminatları içeren aksi bir durum belirtilmedikçe bu teminatlar haricinde bir teminat içermeyen ekonomik fakat muafiyetli tercih edilmeyen kasko sigorta türüdür.
        4.Pert Kasko
           Per Kasko Sigorta Poliçesi aracınızı sadece tam ziya Pert durumunda teminat sağlayan sigorta poliçesidir. Tam Kasko yada Genişletilmiş Kasko Sigortasına bütçe ayıramayan Sigortalılar genelde bu poliçeyi tercih etmektedirler.