Sigorta Bilgi Merkezi

Uzun Yolculuklarda Arabanızda Bulundurmanız Gerekenler

Araç Seyahati ihtiyaç Listesi Tavsiyesi

Araç ile uzun yola çıkarken yanınıza almanız gerekenler ; Araç yolculuklarında anında ihtiyacınız olabilecek ve kullanıma hazır bulundurmanız gereken ihtiyaç listesi ve tavsiyelerimize göz atın yolculuğunuzu daha keyifli olarak geçirin.

Kasko Teklifi Al Hızlı Kasko Teklifi al

Yaz Araç Yolculuğu ihtiyaçları

Kış ayındayız ve malum Yaz hayali ile çalışıyor ve Tatile odaklanıyoruz. Buhranlı Pazartesiler, Kış çayları, Ihlamur ve Grip ilaçları sonunda; Deniz, Kum ve Güneşin doyasıya tadını çıkaracağınız günlere Arabanız ile yolculuk yaparken ihtiyacınız olabilecek önemli bilgileri sizinde paylaşmak istiyoruz.

Arabanız ile ilgili alabileceğiniz önlemler dışında, yolculuk esnasında ihtiyaçlarınızı gidererek rahat ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmanızı sağlayacak gerek duyacağınız malzemeleri aracınız içerisinde bulundurmanız gerekiyor.

Güneş Gözlüğü Kullanın

Uzun süreli ve yaz mevsiminde yapılacak Araç yolculuklarında sıcak ve yansıyan ışıkların rahatsız edeceği parlaklık sürüş esnasında görüşü anlık sıfıra kadar düşürebilir ve kazalara yol açabilir. Ön camdan geçen sıcaklığı klima soğukluğunu cama vererek engelleyebilirsiniz  ve Güneş yönüne doğru genelde araç tavanında bulunan oynar güneşliği kullanabilirsiniz fakat yansımalar ile başa çıkmak biraz zor olacaktır bunun için araç içerisinde uv ışınlarına etkili polarize ve lisanlı bir gözlük kullanarak asfalt ve diğer etkenler üzerinden gelebilecek yansımaları %5 ve daha altına düşürerek görüş açınızı arttırabilir ve daha güvenli bir yolculuk sağlayabilirsiniz. Yazın güneş ve parlamalardan kışın ise Karlı bölgelerde sürüş görüş açınızı en iyi hale getirmek için aracınızda Güneş Gözlüğü bulundurmanızı öneriyoruz.

Su ve içecek bulundurun

Araç içerisinde ihtiyacınız olduğu anda tüketebileceğiniz su, sıvı ve benzeri enerji ihtiyaçlarınızı sağlayacak gıdalar bulundurmanız gerekmektedir. Yolculuklarınızı daha verimli geçirmenizi sağlayacak ve planlı bir şekilde ilerlemenize yardımcı olacaktır. Anlık Göz kararması tansiyon düşmesi yada yükselmesi gibi durumlarda yolculuklarınızda her zaman market ve alışveriş yapabileceğiniz bir yer olmayacağı için tuzlu ve tatlı atıştırmalık yada benzeri yiyecekler bulundurmanız iyi olacaktır. Aracınız için ise yapacağı hararet ve benzeri su ihtiyaçları için saf su bulundurarak ihtiyaç halinde kullanabilirsiniz.

 

Cildinize Güneş Kremi Sürün

Araç yolculuklarınızda cildinizi tahriş edebilecek güneş ve benzeri etkenlere karşı aracınızda güneş kremi bulundurmanızı öneriyoruz. Özellikle yüz ve kollarınızda oluşabilecek yanıklar ağrı ve sızlama olarak yolculuğunuzu sorunlu halde geçirmenize neden olabilir. Uzun süre hareket etmeden belirli bir bölgeye vuran ışık cildinizi tahriş edebilir. Cilt bölgesine göre farklı yanıklar olacağından kendinizi koruma altına almanızı öneririz. Bu ve bunun gibi durumlar ile karşılaşmamak ve ihtiyacınız olduğu anda kullanmanız için aracınızda çok ufak bir yer kaplayacak olan slim tarz cildinizi nemlendirecek kaliteli güneş kremleri bulundurabilirsiniz.

 

Soğutucu Minder ve Ter önleyici Sırt aparatı kullanın

Araç yolcuğunu güvenli ve konforlu bir şekilde geçirmenizi sağlayacak en önemli unsurlardan biride saatler boyunca hareketsiz olarak oturacağınız koltuğunuzun rahat olmasıdır. Kış aylarında ter yapmayan yapışmayan ve rahatsız etmeyen memnun olduğunuz koltuğunuz yaz aylarında rahatsızlık verebilir. Aracınızda bu ve bunun gibi durumları yaşamamak için araç koltuğunuzun altında bulunan boşlukta soğutucu minder ve ter önleyici koltuk kılıfları bulundurabilirsiniz. Her türlü koşula karşı uzun süreli yolculuklarda rahat elbiseler ve yedek giysiler bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Acil Telefon Hatlarını Kayıt Edin

Yolda karşılaşabileceğiniz sorunlara karşı hatırlamanıza yardımcı olabilmek için acil yardım telefon numaralarını aşağıda paylaşıyoruz. Yol yardım ve diğer hizmetler için hangi sigorta şirketinden kasko ve trafik sigortanızı yaptırdığınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Sigorta Bilgi Merkezi vasıtası ile kasko ve trafik sigortası sorgulaması yaparak hangi sigorta şirketinde poliçeniz olduğunu öğrenerek ilgili sigorta şirketinin çağrı merkezini arayarak asistans hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

  • 112 : Ambulans
  • 155 : Polis
  • 110 : İtfaiye
  • 114 : Zehirlenme
  • 153 : Zabıta
  • 156 : Jandarma
  • 158 : Sahil güvenlik
  • 177 : Orman yangını ihbar

Sizin için ufak ihtiyaçlarınız ve önerilerimiz ile yardım etmeye çalıştık. Uzun bir yola çıkmadan önce aracınızın sizi istediğiniz bölgeye sorunsuz bir şekilde ulaştırmasını sağlamak için öncelikle ona iyi bir bakım yaptırmalısınız. Aracınızın yol performansı ve sizin sürüş konforunuz ile ilgili önerilerimiz yolculuğunuzu en iyi şekilde geçirmenizi sağlayacaktır. Araç Lastiklerinizin basıncı, Motorunuzun yağı, Hava filtresi , Yakıt filtresi, Su  Deposu, Silecek Suyu, Uzun ve Kısa Farların sorunsuz çalıştığı, stop ve sinyal lambalarınızın çalışması, Fren sisteminizin sorunsuz çalıştığı, sileceklerin çalışma durumu, Aynaların konumu ve kör noktayı en aza indirmeyi, Arka camınızda geri görüşü engelleyen cisimlerin bulunmamasına dikkat ederseniz yolculuğunuz planladığınız şekilde geçer ve hem zaman hemde güvenli ve konforlu bir şekilde rotanıza ulaştırmanızı sağlayacaktır.

 

E-Sigorta.com.tr ile Kasko Sigorta teklifinizi hemen alarak tam kapsamlı teminatlar en iyi fiyatlar ile Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinden Kasko Poliçenizi Karşılaştırmalı olarak Satın Alabilirsiniz ! Sadece 5 Adımda Başvuru Yaparak hemen teklif alabilirsiniz > > Online Kasko Teklifi