Sağlık Sigortası

Sağlık Sigortası Nedir

Sağlık Sigortası Nedir ? Yüksek fiyat nedeni ile yaklaşmaktan korktuğunuz sağlık sigortası bugün birçok farklı seçenekler ile bütçenize uygun olarak sunum sağlıyor. SGK kapsamında iseniz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bütçenize özel Sağlık Sigortaları ile dilerseniz Sadece Yatarak dilerseniz Yatarak ve Ayakta teminat kapsamları içerisinde bir sağlık sigortası satın alabilirsiniz.

Özel Sağlık Teklifi Al Tamamlayıcı Sağlık Teklifi Al

Yabancı Sağlık Teklifi Al
Sağlık Sigortası kapsamı kaza yada hastalık riski oluşabilecek sağlık problemlerinde maddi güvence teminatı sağlaması için talep üzerine isteğe bağlı olarak tanzim edilen sigorta poliçesidir. 1-6 Yaş arası bireyler Ebeveyn dahilinde sigorta poliçesi yaptırabilir. 7-65 yaş aralığında olan ve gerekli şart ve koşulları taşıyan her birey özel sağlık sigortası poliçesi satın alabilir. Sağlık Sigortaları yıl bazında tanzim edilmekte olup, yenileme döneminde sigortalının risk durumuna göre fiyat ve teminat oranları belirlenmektedir.

Özel sağlık sigortası, poliçede belirtilen durumlar içerisinde anlaşmalı yada anlaşmasız hastanelerde Sağlık Sigortası Genel Şartları çerçevesinde sigortalının hızlı ve kaliteli hizmet almasını amaçlamaktadır. Sigorta Poliçesi teminatı içerisinde bulunan bireyler poliçe teminat kapsamları dahilinde talep etmiş oldukları hekim yada kurum seçme hakkına sahiplerdir. Sağlık Sigortası teminatlarına ek olarak yurt dışı seyahatlerinizde kullanmak üzere Yurt dışında herhangi bir risk durumunda teminat altında olmak isterseniz poliçenize sigorta şirketinin belirlemiş olduğu ücret karşılığında ekleme yapabilirsiniz.

Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminat Türlerini Karşılaştırmalı olarak Satın almak

Sigorta Şirketlerinin, bireylerin bütçe ve ihtiyaçlarına göre birden çok kapsamda hazırlanmış olan sağlık sigortası paket poliçeleri mevcuttur. Sağlık Sigortası Poliçelerinde sadece yatarak ve ayakta ve yatarak olmak üzere iki teminat kapsamlı poliçe seçme hakkınız bulunmaktadır. Sadece yatarak tedavi kapsamı teminatı poliçesini satın alabilirsiniz fakat Ayakta Tedavi hizmet paketini yatarak tedavi paketi ile birlikte satın almanız gerekmektedir.

Türkiye Sigorta Birliği tarafından yayınlanmış olan Sağlık Sigortası Genel Şartları aynı olsa dahi özel şartlar ile Sigorta Şirketleri ürünleri arasında farklılıklar görünmektedir.

Sağlık Sigortasında ihtiyaç alanına göre risk analizi yapılarak talep edilen en uygun poliçe sahibi olmak için talebinizi ve bütçenizi bu yönde belirlemelisiniz.

Sigorta Şirketlerinin paket poliçe ürünleri içerisinde talep ve ihtiyaçlar dahilinde, bütçenize en uygun sağlık sigortasını almak için online sağlık sigortası hesaplama yaparak teklifleri karşılaştırmalı olarak seçmek gereklidir.

Sevdiklerinizi ve kendinizi daha kaliteli, huzurlu, kaygı ve sağlık tedavi düşüncelerinden uzak tutarak hayatınızın diğer alanlarına daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Kaliteli sağlık hizmeti almak ve bu ihtiyacınızı maddi olarak sıkıntı yaşamadan ödemek için özel sağık sigortanızı hemen yaptırın.