Sağlık Sigortası

Çocuk Sağlık Sigortası Nedir ?

Çocuk sağlık sigortası, özel sağlık sigortasında ve tamamlayıcı sağlık sigortasında Sigorta Şirketlerinin belirlemiş olduğu yaşa kadar Aile bireylerinden herhangi birinin poliçesine ek olarak yapılabilen ve belirtilen yaş sınırı aşıldığında ise kendi başına poliçe tanzimi yapılabilen bir sigorta türüdür.

Özel Sağlık Teklifi Al Tamamlayıcı Sağlık Teklifi Al

Yabancı Sağlık Teklifi Al

Çocuk Sağlık Sigortası

Çocuk sağlık sigortası ile çocuğunuzu sağlık risklerinden koruyarak alacağınız teminat ve limitler dahilinde kaliteli sağlık hizmetini özel hastanelerde sağlayabilirsiniz. Çocuk Sağlık Sigortası, özel sağlık sigortasında belirli bir yaşa kadar (Sigorta Şirketleri arasında farklılık göstermektedir.) Aile bireylerinden herhangi biri Anne yada Baba’nın sağlık poliçesi üzerine eklenebilir. Yaş sınırı aşıldığı zaman çocuğunuza tek başına olarak Çocuk sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Çocuk Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Çocuk tamamlayıcı sağlık sigortası, Tamamlayıcı sağlık sigortası ile aynı teminat ve limitlerde olup ek teminatları satın alabileceğiniz sigorta türüdür. Sigorta şirketlerinin belirlemiş olduğu yaş sınırına kadar bağımlı olarak ekleme yapılabilir yada tek başına olarak tamamlayıcı çocuk sağlık sigortası yapılabilir. Sigorta Şirketleri arasında farklılık gösteren teminat ve limitler yaş sınırı ve bağımlı olarak yaş sınırı olarak da farklılık göstermektedir.

Çocuk sağlık sigortası ile kapsamlı teminat ve limitler dahilinde sağlık sigortası poliçesi satın alarak çocuğunuzda gelecekte oluşabilecek sağlık giderlerini güvence altına alabilirsiniz.