Kasko Sigortası

Kasko Ücreti Hesaplama

Kasko Sigorta Poliçenizi %45’e varan avantajlar ile satın almak için Hemen Başvurun ↓

Kasko Teklifi Al Hızlı Kasko Teklifi al

Kasko Ücreti Hesaplama

Kasko şirketlerinin sayısı epey fazla olduğu için farklı fiyat teklifleri ile en iyi şekilde kasko poliçenizi yaptırabilirsiniz. Fiyatlar aslında minimum prim üzerinden hesaplansa da bazı kargo şirketleri hesaplama yaparken daha ılımlı davranmaktadır. Bazıları ise tüm detayları kattıkları için daha yüksek fiyatlara sahip olduğu bilinmektedir.

Kasko Ücreti Nasıl Hesaplanır?

İlk olarak her aracın kasko ücretinin farklı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeni kasko ücreti hesaplanırken araçların hem yaşları hem markaları hem de modellerinin göz önünde bulundurulmasıdır. Tabii bunlar tek başına yeterli olmayacağı için araçların hasar kayıtları da işin içine katılır. Yani aracı yeni aldıysanız, daha uygun kasko ücretlerinden yararlanabileceğinizi söyleyebiliriz.

Kasko Ücreti Hesaplama

Kasko primi hesaplaması yapılırken sizin istediğiniz durumlar da önemli olacaktır. O nedenle her müşteri için ayrı bir poliçe hazırlanır. Mesela, kaskonun hasarların ne kadarını karşılamasını istiyorsunuz? Yani her kasko, tüm hasarı karşılamak zorunda değildir. Hazırlattığınız poliçeye eklenmesi koşulu ile kaskonun, hasarın sadece bir kısmını karşılamasını da sağlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin elinizde olan bir durumdur. Ayrıca kasko eğer hasarın tamamını değil de bir kısmını karşılarsa, kasko için daha düşük ücret ödersiniz.

Araç kasko fiyatları bahsettiğimiz gibi aracın durumuna göre farklılık göstermektedir. Bu durumda aracınızın hasar durumunun da göz önünde bulundurulması gerekir. Zaten plaka bilgileri girildiğinde aracınızın tüm geçmişi detaylı olarak görülebilir. Bu durumda da kasko ücretinin hesaplanması daha kolay olacaktır.

Kasko ücreti hesaplaması yapılırken hazırlanan poliçede, yapacağınız ödemelerin detayları da yer alır. Bu durumda ne şekilde ödeyeceğiniz ve hangi vadede ödeyeceğiniz de önemlidir. Bunları poliçe hazırlanırken çalıştığınız kasko şirketi ile detaylı bir şekilde konuşarak mutlaka poliçenize ekletmelisiniz. Böylece sorunsuz bir şekilde kasko yaptırmış olursunuz.