Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Fiyatları 2020

Kasko Sigortası Fiyatları 2020

Kasko Sigortası Fiyatları 2020 yılı içinde artış gözlenmektedir. 2020 yılında dünya ekonomisi ve diğer ülkelerdeki sigorta fiyatlarındaki artış göz önüne alınarak ülkemizde de artışın olabileceği gözlemlenmektedir.

Kasko Sigortası Fiyatları

Kasko Sigortası fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmak için öncelikle araç ruhsat bilgilerine ihtiyaç vardır.

Bunlarda en önemli unsurlar;

  1. Araç Plaka Numarası
  2. Araç sahibi T.C / Vergi Numarası
  3. Araç Ruhsat Belge Seri Numarası

Bu bilgiler doğrultusunda fiyat hesaplaması yapılır. Ek olarak istenen bilgileri Acenteniz istemese dahi sizin bilerek acenteye tebliğ etmeniz daha sağlıklı fiyat almanızı sağlayacaktır. Örneğin aracınızda LPG mevcut bu EGM ( Emniyet Genel Müdürlüğü ) sistemlerinde ve acente sorgulama esnasında çıkmaktadır. Fakat sizin tam LPG bedelini ve aracınızda LPG olduğunu belirtmeniz gözden kaçma durumlarını ortadan kaldırarak sağlıklı kasko teklif çalışması yapılmasını sağlayacaktır. Bir diğer önemli unsur aracınıza sonradan takılan cihazlar ve aksesuarlar; Aracınıza sonradan takılan orijinal harici ve daha yüksek bedelli teyp radyo CD çalar cihazlarını acentenize bildiriniz hasar sonrasında bedel girilmeyen cihazların orijinal  bedel tutarları ödenmektedir. Aracınıza sonradan eklenen aksesuarlar ise Body Kit vs. gibi fiyatı arttıran ve orijinal parça ile arasında fiyat farkı olan parçalardır. Bu hususları göz önüne alarak teklif istemeniz sağlıklı kasko teklif fiyat çalışması yapılmasını sağlayacaktır.

Kasko Sigortası Hesaplama Nasıl Yapılır ?

Kasko Sigortası Hesaplama işlemlerinde baz alınan fiyatlama esasları;

  1. Araç sahibi yaşı
  2. Araç sahibi geçmiş hasarları
  3. Araç model yılı
  4. Araç kullanım tarzı
  5. Aracın hasar kayıtları
  6. Aracın parça fiyatları ve tedariki
  7. Araç Servis Yaygınlığı

Bu esaslar en önemli fiyatlama unsurları olup, diğer unsurlar sigorta şirketi fiyat listesi unsuruna göre hesaplanmaktadır.

Kasko Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Kasko Sigortası Sorgulama işlemleri SBM sistemi üzerinden yapılan yeni sorgulama sistemi ile sigortam360 sisteminden yapılmaktadır.

Kasko ve Trafik Sigortası Sorgulama işlemi yapmak için T.C. Kimlik / Vergi Numarası ve Plaka Numarası yazmanız yeterlidir. Bu sayede hangi sigorta şirketinden poliçeniz olduğunu ve poliçe numaranızı öğrenerek poliçe bilgilerinize hızlıca ulaşabilir ve böylelikle Kasko Sigortası Sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

En Uygun Kasko Şirketi Hangisi ?

En uygun kasko şirketi tabiri yanlış bir açıklamadır. Zira yapılan en uygun tanımı sigorta şirketleri arasında oluşan teminat farklılarını ve hasar anında asistans hizmetlerine kadar birçok farklı teminat ve avantajı beraberinde getirmektedir. Örneğin A Sigorta Şirketi çok uygun kasko fiyat teklifi verdi fakat B Sigorta Şirketi ise teminat ve limitleri tam istediğiniz gibi anahtar üzerinde iken çalınma, sınırsız mini onarım, üst segment yedek araç teminatı vb. gibi bu ve bunun gibi teminatları göz ardı ederek en uygun fiyatı arayarak en ucuz kasko poliçesini yaptırmanız sağlık bir kasko poliçesi sahibi olmanıza engel olacaktır. Bu nedenlerle En Uygun Kasko Sigorta Şirketini araştırırken en iyi teminat veren sigorta şirketleri arasından en uygun olan ve ihtiyacınıza en yakın olan kasko teklifinizi satın alarak poliçeleştirmenizi tavsiye ederiz.

En iyi Kasko Şirketi

En iyi kasko şirketi, tanımlarına uyan marka değeri yüksek, müşteri odaklı, tazminat aşamasında sorunsuz, mutlu müşteri portföyüne sahip şirketlerdir. En iyi kasko şirketi listesine giren sigorta şirketleri genellikle en iyi teminatları rekabetçi fiyatlar ile müşteriye sunarak hasar anında en hızlı asistans hizmetlerini sağlayan sigorta şirketleri bu liste içerisinde hep yer almakta ve tüketiciler tarafından tavsiye edilerek tercih edilmektedir.

Kasko Sigortası Fiyatları 2020

2020 Kasko Sigortası Fiyatlarını hesaplama yaparak kasko fiyatlarınızı sorgulama işleminden sonra 2020 yılının en iyi kasko tekliflerine ulaşarak sizin için en uygun ve tam kapsamlı kasko poliçe sahibi olabilirsiniz.