Kasko Sigortası

Kasko Fiyatları 2021

Kasko Fiyatları 2021

Ortalama Kasko Fiyatları | Kasko fiyatları 2021 yılında her yıl olduğu gibi farklılaşmakta, fiyatlarda artış ya da azalma meydana gelmektedir. Kasko fiyatları 2021 yılının değerlerine göz atarak bu yıl büyük bir gereklilik olan kasko sigortasının başlangıcını yapabilirsiniz.

Kasko Sigorta Poliçenizi %45’e varan avantajlar ile satın almak için Hemen Başvurun ↓

Kasko Teklifi Al Hızlı Kasko Teklifi al

Kasko Poliçe Kapsamı

Kasko sigortası trafik sigortası gibi yapılması zorunlu bir sigorta türü olmasa da günümüzde çok fazla kaza olması nedeniyle büyük bir gereklilik olarak görülmektedir. Yeni bir araba aldınız ve birkaç ay sonra arabanız çalındıysa bu durumda endişe etmenize bile gerek kalmayacak çünkü kasko sigortası ile tüm zararınız ödenecek. Elbette kasko sigortası tercih edilirken bazı noktalara dikkat etmek aracınızın güvenliğini daha çok arttıracak bir etken olacaktır.

kasko fiyatları

Kasko Sigortası Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar arasında şunlar yer almaktadır:

  • Kasko poliçesi yaptırırken iyi ve hızlı ödeme yapan bir sigorta şirketi seçmeye özen göstermelisiniz. Sigorta seçiminde fiyat ikinci planda kalmalı, hizmete önem verilmelidir.
  • Kasko fiyatları 2021’de değişiklik gösterebileceği için bu senenin fiyatları göz önünde bulundurulmalı ve ona göre bir seçim yapılmalıdır.
  • Sigorta poliçesinde yer alan araç kasko değeri aracın fiyatı ile birebir aynı olmalıdır. Araç yeni ise alındığı kasko değer listesi tarifesinde bulunan fiyat girilmelidir.
  • Poliçede yer alan tüm şartlar incelenmeli; grev, lokal, sel ve deprem gibi teminatların poliçede yer alıp almadığına dikkat edilmelidir.
  • Poliçenin enflasyona göre endeksli olmasına kesinlikle dikkat edilmelidir.

2021 Yılında Kasko Fiyatları Ortalama ne kadar olur ?

2021 yılında kasko fiyatlarını tahmin etmek ne kadar zor olsa da Ülkemiz koşulları 2020 yılının dünya ekonomisine ve insanlığa kötü etkisiyle tüm piyasaların bir genel toparlanmaya ihtiyacı olduğu bunu yaparken tüketiciyi yani asıl sermayeyi küstürmeden iyileştirme koşulları yapılabilir. 2020 yılında kasko fiyatları artan maliyetlere göre sabit kalmayı başarmış olsa da 2021 yılında ikinci el araç fiyatlarının artması, döviz kurunun yükselmesi kısaca tüm giderlerin genel olarak yükselmesi tüm branşlarda genel olarak bir fiyat artışına sebebiyet verecektir. Sigorta şirketlerinin bunu kademeli olarak yıl içerisine yaymasını bekliyor ve mevcut müşteriyi korkutmayarak potansiyel yeni müşteriyi de edinmeyi amaçlayacağı düşünülüyor.