Kasko Sigortası

En Uygun Kasko Sigortası Teklifi

En Uygun Kasko Sigortası Teklif Al

Bir otomobilin satın alınması ile birlikte hem araç sahibine hem de sürücüye önemli sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumluluklardan en önemlisi ise araca gösterilen itina kadar diğer sürücülere karşı da gösterilmesi gereken birtakım sorumluluklardır. Bu sorumlulukları araç sahipleri ile paylaşan şirketler ise sigorta şirketleridir. Dolayısıyla bir araba alındığında ilk yapılması gereken şey sorumluluğu bir şirketle paylaşabilmek için hemen güvenilir bir sigorta şirketinden kasko yaptırmaktır. Siz de aracınız için sitemizde yer alan #en uygun kasko sigortası teklif al seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

en uygun kasko

En Uygun Kasko Sigortası Ne Anlama Gelir?

Otomobil sigortalarından birisi olan kasko sigortasının amacı, sigorta ettirene ait olan aracın uğramış olduğu zararların karşılanmasıdır. Kasko sigortasının yaptırılmasının amacı, sigortalının dışında gerçekleşen birtakım etkenlerden dolayı arabanın zarar görmesi, yanması, çalınması durumlarında sigortalının zararı karşılığında bir tazminat almasıdır. Kasko yaptırıldığında karşı taraftaki araç için değil sigortalının aracındaki hasar karşılanmaktadır. Çünkü araç kasko sigortasında temel amaç sigorta işlemlerini gerçekleştiren kişinin motorlu aracının uğrayacağı zararların tazminidir. Kaskonun trafik sigortasından en büyük farkı da budur. Trafik sigortası karşı tarafı ve üçüncü kişileri koruma altına alırken kasko sigortası yalnızca sigortalı kişinin aracını korumaktadır. Bu da kasko sigortası yaptıran kişiler için büyük paralar ödeyerek satın almış oldukları arabaların, yani kişilerin bütçelerinin korunması açısından oldukça önemlidir.

En uygun kasko sigortası teklif al

En Uygun Kasko Sigortasının Kapsamında Neler bulunur?

İsteğe bağlı bir sigorta türü olan kaskonun temel unsurları; aracın yanması, çalınması gibi durumlara karşı teminatlar olsa da bu teminatlar sigortalının talebi doğrultusunda ek teminat olarak eklenmektedir. Belirlenen ve talep edilen teminatlara göre poliçe belirlenir. Yani aslında poliçenin kapsamı tamamen sigortalının sigortalıya bağlıdır. Son olarak, poliçede aksi belirtilmediği sürece kasko sigortaları yalnızca Türkiye sınırları kapsamında geçerlidir.

En Uygun Kasko Sigortalarında Süreler

Kasko sigortalarında başlangıç ve bitiş süreleri oldukça önemlidir. Bu sigortalar ödemenin yapıldığı tarihte başlarlar. Eğer ödeme yöntemi olarak taksitle deme tercih edilmişse sigorta peşinatın ödenmiş olduğu gün başlar. Taraflar arasında farklı bir anlaşma olmadığı takdirde kasko sigortaları Türkiye saati ile 12.00’de başlar ve bitim günü de yine 12.00’da sona erer.

Kasko sigortası yaptıran kişi, aracı herhangi bir zarar yaşadığından bunu olayın gerçekleştiği tarihten itibaren en geç 5 iş günü içerisinde sigortacıya bildirmelidir. Rizikonun gerçekleşmesinin ardından sigortacı tüm hasa belgeleri kendisine ulaştırıldıktan en geç 15 gün içerisinde sigortalının uğramış olduğu hasar ve tazminat miktarını bildirir. Siz de motorlu araçlarınızı her türlü rizikoya karşı korumak için sitemiz üzerinden en uygun kasko sigortası teklif al yöntemi ile bütçenize uygun fiyatlarda kasko imkanına sahip olabilirsiniz.

Kasko Yaptırmak Neden Önemlidir?

Bilindiği gibi kasko sigortası trafik sigortası gibi zorunlu bir sigorta uygulaması değildir. Ancak ne var ki trafik sigortası herhangi bir kaza ya da maddi zarar durumunda yalnızca karşı tarafın risklerini kapsam altına almaktadır. Hatalı olan poliçe sahibi ise trafik sigortası yalnızca diğer tarafın masraflarını öder. Hatalı olan taraftaysanız ve bir kasko poliçeniz yoksa sizin aracınızın tüm masraflarını kendini üstelenmek durumunda kalacaksınız. Fakat kasko yaptırarak kaza durumlarında bunun gibi risklerinizi güvence altına almış olacaksınız.

Ya da kaza değil fakat çalınma gibi bir durumla karşı karşıya geldiğinizde bu durumda zararınızı tazmin edecek olan tek şey kasko sigortasıdır. Çünkü kasko sigortası aracınızı yalnızca kazalara karşı değil, her türlü çalınma, yanma, deprem gibi risklere karşı da güvence altına alan bir sigortadır. Siz de tüm bu risklere karşı aracınızı ve bütçenizi korumak istiyorsanız en uygun kasko sigortası teklif al butonundan en iyi kasko fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Çünkü oldukça büyük paralar ödeyerek almış olduğunuz motorlu araçlarınız için trafikte kaza yapmak dışında da birçok risk bulunmaktadır. Tüm bu risklerden korunmanın en akılcı yolu ise aracınıza kasko sigortası yaptırmaktan geçmektedir.