Kasko Sigortası

Araç Kasko Fiyatları

Araç Kasko Fiyatları

Araç Kasko Fiyatları pek çok madde göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır. Kasko yaptırmak için seçeceğiniz firmalarda kasko masrafı hesaplama işlemi benzer şekilde yapılsa da bazı dönemlerde kampanyalar yapıldığı için arabalarınıza çok daha uygun fiyatlarla kasko yaptırabilirsiniz.

Kasko Sigorta Poliçenizi %45’e varan avantajlar ile satın almak için Hemen Başvurun ↓

Kasko Teklifi Al Hızlı Kasko Teklifi al

Araç Kasko Sigortası yaptırmalı mıyım ?

Türkiye, trafik açısından yoğun olan bir ülke olduğu için her gün yüzlerce kaza meydana gelmektedir. Kazalar çok küçük çapta olsa bile araçlara çok büyük ve pahalı zararlar verebilir. Böyle bir durum yaşamamak için araçlarınıza kasko yaptırmalı ve hasarların kasko tarafından çok kolay bir şekilde karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

kasko değer listesi

                 Araç Kasko Fiyatları

Kasko Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Araçların Kasko Değer Listesi içerisinde belirlenen fiyatları, araç marka ve modeli, araç sahibi yaşı, araç sahibi önceki hasar kayıtları gibi birçok etken birleştirilerek hesaplanmaktadır. Beklemediğiniz bir anda çıkabilecek arızalar için araçlarınıza kasko yaptırmanız çok büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle de mutlaka yeni bir araba aldığınız zaman ya da şu anki arabanızın kaskosu yoksa, birkaç yerden fiyat araştırması yaptıktan sonra kasko yaptırmalısınız.

Kasko fiyatları hesaplanırken kasko primleri üzerinden hesaplamalar yapılmaktadır. Kasko primi hesaplaması da yine anlaşma yapılacak kasko şirketi tarafından yapılmakta ve şirketler arasında farklılıklar görülebilmektedir.

En iyi Kasko hangisi ?

Temel olarak bakarsak da aracın markası, modeli, yaşı, sürücünün ehliyet süresi, daha önce kaza yapıp yapmaması, araç plakası, hasarsızlık indirimi gibi çok fazla durum baz alınmaktadır. Hatta araç sahibinin mesleği bile kasko fiyatlarını etkileyen bir durumdur. Hesaplamalar yapılırken tüm bu durumlar göz önünde bulundurulur ve en doğru şekilde hesaplamalar bu işin uzmanları tarafından yapılır.

Kasko fiyatlarını kur değişimleri de ciddi miktarda etkilemektedir. Döviz kurlarında yükseliş olması direkt olarak kasko fiyatlarını da etkilemektedir. Bu nedenle kasko yaptırmak istediğiniz zamanlarda mutlaka döviz kurlarını takip etmeli ve döviz kurlarının düşük olduğu zamanları yakalamalısınız. Böylece çok daha uygun fiyatlarla en iyi şekilde kasko yaptırma fırsatı bulmuş olursunuz.